Telewizory: plazmy, LCD i telewizor LEDowy – który jest najczęściej kupowany?

Już czas wymienić odbiornik telewizyjny na nowszy? Wahasz się czy zakupić telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Poniższe porównania pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli polecamy obejrzeć ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.

Przy doborze telewizora istotna jest wielkość ekranu, szybkość odświeżania oraz długość eksploatacji. Niekiedy możemy sugerować się marką, najbardziej polecane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które oferują ostatnio nowe telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Główną wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Zdarza się to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnych. Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie całego obrazu.W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w telewizorach plazmowych są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i dość szerokim spektrum barw obraz jest bardzo ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Pobór energii w danych TV jest wyraźnie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwyczajnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją dobrego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości odbiornika zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić.

Czy szukasz na stronie systemy alarmowe gdynia czegoś bardzo interesującego? Zachęcamy w takim razie do kolejnego tekstu. Trzeba tylko kliknąć w ten link.

Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy tv 32 cale czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny oraz format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy musi być dobrze zaplanowany, aby odbiornik dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: