Zegarki sportowe czy biżuteryjne

Dziś na rynku występuje mnóstwo modeli zegarków. Do najbardziej popularnych zalicza się modele sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na kupno, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długi czas. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, muszą być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są najczęściej dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji również w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a dodatkowo obudowy kopert zrobione są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. W większości przypadków występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a ponadto timer, ale w profesjonalnych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy też uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne
Zrobione często z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach należy dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy opracowane są na podstawie mosiądzu albo stali szlachetnej, przeważnie powlekane srebrem lub złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które mają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem należy dopytać czym pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego trwałości i estetyce. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek często nosi się okazjonalnie. Nie musi być doskonale czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako szczegół uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki zegarki męskie timberland są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

Źródło: Trend shop