Dzień pamięci o wszystkich, którzy zmarli z rodziny i przyjaciół

Jedne należą do bardziej radosnych, inne do bardziej refleksyjnych. Do tego drugiego gatunku świąt zalicza się chociażby Święto Zmarłych.
Święto Zmarłych odbywa się co roku 1 listopada. Jest to ważna okoliczność, jako, ze skłania nas do namysłu nad śmiercią, a także do pamięci o naszych najbliższych, których zabrała śmierć. O tym, że jest to ważne święto świadczy między innymi wpisanie obchodów Dnia Zmarłych na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Święto Zmarłych jest dniem rozmyślań i refleksji. zależnie jednak od kraju jest w różny sposób obchodzone. Warte uwagi są oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie poprzedza je zwyczaj znany popularnie jako Halloween. Jest to dzień radosny, któremu towarzyszą różnego rodzaju straszydła i upiory. W Polsce Halloween powoli zyskuje grono zwolenników, aczkolwiek to Święto Zmarłych czy też Dzień Wszystkich Świętych, nadal pozostaje tradycyjnym zwyczajem kultywowanym przez katolików.

Dzięki takim świętom rodziny mogą udać się razem na cmentarz i powspominać zmarłych, jak również uczcić ich pamięć. Jak przed każdym świętem, tak i w tej sytuacji trzeba się jednak odpowiednio przygotować – a właściwie przygotować nagrobki, które w dniu pierwszego listopada są oblegane przez rodziny zmarłych. Groby na kilka dni przed świętem są dokładnie czyszczone i ozdabiane przeróżnego rodzaju kwiatami i wieńcami. Natomiast w samo święto odwiedzający groby przynoszą i zapalają znicze, jak również modlą się za zmarłych.

Czy pewne komentarze na temat tego tekstu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam niebywale miło, jeżeli dodasz do nich także swoje zdanie.

To właśnie modlitwa i refleksja winny być podstawowymi elementami obchodzonych świąt (więcej informacji o święcie).

W tym okresie chodzimy również na cmentarze wojenne i miejsca przypominające o krwawych bitwach.

Żeby uzyskać większą ilość informacji na publikowany tutaj temat, polecam inne absorbujące serwisy.

Czcimy zatem nie tylko osoby z najbliższej rodziny, ale również tych ludzi, którzy walczyli za wolność kraju i których pochowano w zbiorowych mogiłach. Dzięki temu nasze myśli kierują się także w stronę spraw ponadczasowych i większej wagi, takich jak ojczyzna, wolność i nieodległość. Warto wówczas poświęcić trochę więcej czasu na rozmyślania tej natury, jako, że to jeden z niewielu okresów w ciągu roku, kiedy możemy na spokojnie pomyśleć nad tymi ważnymi dla nas i dla naszych krewnych sprawami.