Perfekcyjne kamienie szlachetne – szmaragd i tanzanit

Nie od dziś wiadomo, iż diamenty i także inne kamienie szlachetne są najważniejszym przyjacielem kobiety. Wiele kobiet uwielbia nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, bowiem taka biżuteria z pewnością sporo zyskuje na designie. W dzisiejszych czasach w jubilerstwie stosuje się rozmaite kamienie szlachetne, do najbardziej znanych oraz modnych należą diamenty oraz brylanty, chociaż należałoby także zaznajomić się z innymi, pięknymi kamieniami szlachetnymi, które też przysporzą multum uroku wszelkiej biżuterii.

wejdź na stronę
Przykładem jednakowo popularnego kamienia szlachetnego co diament czy brylant, jest szmaragd (sprawdź ofertę Gameo). Szmaragdy są niezwykle ładnym i cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o szerokim użyciu. Używano go już w czasach starożytności, w Arabii, Egipcie lub też w Persji. Szmaragd odróżnia się śliczną, zielonkawą, szmaragdową barwą, jaka cudownie komponuje się z rozlicznymi typami biżuterii – kolczykami, naszyjnikami lub bransoletkami.

Hej, sprawdź to chusteczki decoupage, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Szmaragdy to kamienie występujące w wielu rejonach świata, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, dodatkowo kamienie te wolno spotkać też na Madagaskarze, Libii czy też w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy wolno odszukać na terenie Dolnego Śląska, chociaż nie nadają się one do wykorzystania w celach jubilerskich. Jednakże teraz szmaragdy wolno również robić syntetycznie, z kolei naturalne kamienie są oddawane specjalnej obróbce, jaka chowa różne skazy czy też pęknięcia.

Kolejnym ślicznym kamieniem szlachetnym jest też tanzanit, który zachwyca ładną, subtelną fiołkowoniebieską barwą. Pozostał on wynaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Zaistniał z przyczyny niesłychanie wysokiej temperatury oraz bardzo dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit użytkowany jest na wielką skalę, albowiem jego niepowtarzalne piękno jest istotnie zachwycające.

Dzięki dobremu szlifowi tanzanit zachwyca swoim fenomenalnym kolorem, jaki pasuje do wielu rozlicznych kreacji. Nic więc podejrzanego, że biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest aktualnie tak wielbiona przez wiele kobiet.